İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendislik Fakültesini 1989 yılında bitiren Haluk Sert, inşaat işletmeciliği üzerine ilk masterını yaptı. İkinci masterını ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyonu İşletme politikası dalında tamamlayan Haluk Sert’in, çok sayıda makalesi yayınladı. Haluk Sert, 1990 yılında As Yapı İnşaat şirketini kurdu. Şirket bünyesinde renovasyon projeleri başta olmak üzere inşaat sektörünün farklı alanlarında da ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarına ve özel sektörün büyük markalarına 450 üzerinde şantiyede hizmet sunarak toplam 5.000.000 m2 ye yakın inşaat projesi üretmiştir.

Çeyrek asırdır imzası bulunan işlere bakacak olursak; 1990 ve 2000 yılları arasında tarihi yarımadadaki araç satış yerlerinin bulunduğu binaları otele dönüşümünü sağlamış, yine 2000’li yıllarda gelen taleplerle aynı bölgede mağaza inşaatları yapmış ve bir çok otelin renovasyon projelerini üstlenmiştir.

2002 yılı sonrasında ofis ve otel inşaatlarına yoğunlaşarak İstanbul’un çeşitli bölgelerinde çok sayıda projeyi hayata geçirmiştir. Haluk Sert‘in önderliğinde gelişimini hızla sürdüren As Yapı, 2006 yılında Nar Yatırım Şirketi ile işbirliğine başlamış, tarihi yarımada ve Galata bölgesinde birçok bina ve otelin renovasyonunu gerçekleştirmiştir. Kentsel dönüşüme yasasından sonra, buna kayıtsız kalmayan Sert, kentsel dönüşüme ağırlık vererek projelerine devam etmektedir.

Türk gayrimenkul sektörüne katma değer kazandırmak üzere faaliyetlerine devam eden Haluk Sert aynı zamanda sosyal ve siyasi hayatın içindeki aktifliğini de sürdürmektedir. 2002 yılında Ak Partinin kuruluşunda Eminönü ilçe teşkilatında görev almış ve yönetim kurulu üyeliğini üstlenmiştir. Eminönü ilçesinde genel ve yerel seçimlerde teşkilatla beraber birçok başarıya imza atmıştır. 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Ataşehir meclis üyesi seçilmiş, Ataşehir Belediyesi İmar Komisyonunda ve Çevre Şehircilik Komisyonunda görev almıştır. Sert’in birçok vakıf ve dernekte mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyeliği de bulunmaktadır.

As Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sert, en büyük mutluluğu olan bilgi birikimini tüm teşkilatı, dostları ve milleti ile paylaşmaktır. Dünyada birçok ülkeyi ziyaret etmiş, kültür gelenek, anane ve yaşam tarzını, yapılarını deneyimleme imkanı yakalamıştır. Her fırsatta yeni ülkelere seyahat etmek başlıca hobisi olan Haluk Sert evli ve 2 çocuk babasıdır.

Projeler

portfolio8-500x383@2x

Markalar

1
2
3
4